Műanyag ablak beépítése – tanácsok

Mint minden műanyag ablakot a Hofstadter műanyag ablakokat is be lehet utólag építeni. A Hofstadter műanyag ablakoknál általában meg van adva egy ideális beépítési érték, amivel elkerülhetjük a hőhídak keletkezését. Sőt, mi több, a Hofstadter műanyag ablakok termékei között, már a gyártási folyamatban igyekeztek kiküszöbölni a hőhídak keletkezését, ezzel is megkönnyítve a beépítést.

Ahhoz azonban, hogy a Hofstadter műanyag ablakokat szakszerűen építsük/építtessük be, szükséges, a régi ablak hasonlóan szakszerű eltávolítása, és a beépítéskor használt segédanyagok minősége. Csak bevizsgált, minőségi termékek használata az ideális. S, nem utolsó sorban az olyan szakember kiválasztása, akinek speciálisan a Hofstadter műanyag ablakok cseréjének terén is gyakorlata és kiváló tapasztalata van. A Hofstadter műanyag ablakok beépítéséhez érdemes olyan szakember gárdát választani, akik a járulékos munkákat is elvégzik, mint a régi ablak elszállítása, valamint az utólagos munkák elvégzése, esetleg a nyílászáró kiegészítők felszerelése. Amennyiben nem a megfelelő szakembert választjuk, könnyen elveszhet az a sok éves Hofstadter minőség, amit azért teremtett meg a gyártó, hogy mindenki megtapasztalhassa a kiváló hang –és hőszigetelési tulajdonságokat, a kényelmesebb otthon, és környezet összhangját.

Ablakcsere a lakótelepen

A konyhaablak cseréjének sikerén felbuzdulva nekiálltunk a szobai ablak cseréjének is. Egy elöregedett fa kétszárnyú ablak volt a kisszobában. Az ablak mérete 150 x 150. Először is be kellett szerezni (azaz venni)  egy ablakot, a legolcsóbb megoldás mellett döntöttünk ami 30 és 40e között mozog ma a piacon, ez egy 5 légkamrás műanyag ablak.

ablakcsere

Most csak magát at ablakcserét írom le, a párkányozás és a rések eltakarása később következik.

A régi ablak kiszedése:

1. Első lépésként kiszedtük a régi párkányokat.
2. Levettük az ablakszárnyakat, ezután jött az ablak takaróléceinek eltávolítása. Leszedtük a régi takaróléceket, ügyelve, hogy a tapétát ne tépje fel, ehhez egy olfakéssel meg lett vágva a tapéta és a takaróléc találkozása.

ablakcsere

3. Most már hozzáfértünk a régi ablak rögzítőcsavarjaihoz amiket kicsavaroztunk és kifordítottunk a helyéből.
4. A középső tokot átvágtuk és kiszedtük. Ezután a jobb oldali tokot vágtuk meg, majd módszeresen, a pajszerral rásegítve ki lett emelve a teljes régi tok.
5. végül a régi purhab eltávolítása következett és egy kis takarítás.

Az új ablak berakása.

1. Először az új ablakkeretből kiemeltük magát az ablakot.
2. Felcsavaroztuk a rögzítő vasakat
3. Beemeltük az ablakkeretet a helyére
4. Beállítottuk az ablakkeretet: vizszintes szintezés (2 db éket helyeztünk alulra a megfelelő magasság eléréséhez), függőleges szintezés és egyenletes beállítás a falsíkhoz.

ablakcsere szintezés

5. Bejelöltük a beépítő vasak furatainak helyét, kifúrtuk és rögzítettük, közben ügyelve, hogy a síkok megmaradjanak.
6. Ezután körbeékeltük az ablakot, igy az teljesen a helyén volt mozdulatlanul.
7. Púrhabbal körbefújtuk.
8. Beemeltük az ablakot a keretbe és becsuktuk.
9. Az ablakkilincs felszerelése és a takaró műanyagok felhelyezése következett a végén.

ablakcsere

Ezzel készen is volt az ablakcsere, amely kb. 1 órát vett igénybe.

Amire az ablakcseréhez szükség volt az ablakon kívül:

– beépítő készlet (ez 4-6 db fémlemez, csavarokkal együtt)
– ékek
– púrhab (1 flakon)
– kézifűrész, vagy dekopír fűrész a bontáshoz
– pajszer szintén a bontáshoz
– vízmérték az ablak beállításához
– pneumutikus fúró a betonba történő fúráshoz
– akos csavarhúzo, a bontáshoz és a beépítéshez egyaránt.
– normál csavarhúzók, olfa kés és természetesen mérőszalag.

Lakótelepi erkélyajtó és ablak csere

A videón megnézhetitek egy lakótelepi erkélyajtó és ablak csere kezdeti lépéseit, azaz a bontást. Megmondom őszintén, miután az asszony megnézte elgondolkodott, hogy ki akarja-e cserélni a nappaliban az ablakokat:

Konyhai ablakcsere lakótelepi lakásban

Eljött az idő, hogy kicsit felújítsuk a lakótelepi lakásunkat. Igy a bejárati ajtó cserét a konyhai ablak cseréje fogja követni.

ablakcsere lakótelepen

ablakcsere lakótelepen

Az ablakok még az eredeti fa tessauer rendszerű nyilászárók. Sajnos előző gazdáik sem törődtek  vele sokat, igy arra jutottunk, hogy nem az ablak felújítás, hanem az ablakcsere mellett döntünk.

Persze ez most könnyű döntés, mivel egyetlen ablakot akartunk kicserélni első körben a konyhában. Szerencsére a lakótelepi lakások konyháiban szabványméretű 90×150-es ablak van, ezt könnyűszerrel megvehetjük bárhol. Mivel érd közel van hát beugrottam a Bói Kft-hez és vettem egy műanyag ablakot ami egy kombi gépkocsiba még be is fér.

Amint látható az ablak már nem a legjobb formáját mutatja, megérett a cserére. Az ablakcsere a szárny leemelése után a tok bontásával kezdődött. Miután kivettük a tokot és letisztítottuk a munkaterületet, kivettük az új ablakot az ablakszárnyból és beállítottuk a nyílásba. Az ablakkeret kiékelése után középen keresztbe tettünk egy stafnit, majd púrhabbal kinyomtuk az ablakeret és a nyílás közötti rést. A purhab megszilárdulása után (2 óra) visszatettük az ablakszárnyat.

Ezután a takarólécezés és a párkányok felrakása következik. Fontos megjegyezni, hogy a lakótelepi felújítás program előtt álló épületeknél a nyílászárócserét követően a külső ablakpárkánynak 8-9 cm-t kell kinyúlnia, hogy majd aláférjen a később felrakandő külső szigetelőréte, ami általában 5-8 cm lehet.

Ablakcsere lakótelepen

Műanyag ablakcsere folyamata egy lakótelepi lakásban. A régi fa nyílászáró bontása után a műanyag ablak beépítése, valamint a meglévő rolók visszahelyezése.

Megnézhetjük a teljes ablakcsere folyamatát a bontástól a beépítésig (rögzítés, külső ablakpárkány feltétele)

Cseréljen professzionális ablakra!

Ha már ablakot cserél elgondolkodhat azon, vajon hány évre teszi ezt meg. Amennyiben a legjobb minőség mellett dönt válassza a Hofstadter ablakokat.

Egyedi és minőségi nyílászárók a Hofstadter Kft-től. Cégünk fa ablakokat, fa bejárati ajtókat, műanyag ablakokat és műanyag bejárati ajtókat gyárt elsősorban. Fő tevékenységünk mellett gyártunk és forgalmazunk fa és alumínium kombinációval készülő ablakokat, amelyek a legmagasabb műszaki követelményeknek is megfelelnek. Ezen felül erkélyajtókat és árnyékolástechnikai kiegészítőket: redőny, zsalugáter, zsaluzía is megtalál kínálatunkban.

A Hofstadter nyílászárók neve egyet jelent a professzionális minőséggel. Várjuk érdeklődését ablakcsere és ajtócsere, esetleg komplett nyílászárócsere esetén is.

Nyílászáró csere – Áronház Kft.

Ablak és ajtócsere: Áronház Kft

Az ablak és ajtócsere bizony felfordulással jár bárhogy is nem szeretnénk. Nem csak a nyílászárzáró a fontos ez esetben, hanem az is hogy ki építi azt be. Ez már csak ezért is fontos kérdés, mert a legtöbb esetben csak akkor kaphatunk teljeskörű garanciát a beépített új nyílászáróra, ha azt a vásárlás helyszínén javasolt beépítő cég végzi el.

Az Áronház Kft nem csak ablakokat és ajtókat kínál vevőinek, hanem fontosnak tartja „nyílászáró csere” esetén, a komplett megoldás szolgáltatását. Azaz itt megveheti a  nyílászárót, amelyet beépítő csapatunk szakszerűen ki is cserél. És ez még  nem minden! Cégünk az ablakcsere és ajtócsere esetére megvásárolt ablakokhoz és ajtókhoz EXTRA kedvezményt is biztosít, amelynek mértéket mindenkor megtalálhatja a honlapunkon.

Műanyag nyílászáró szerkezetek

Műanyag nyílászáró vásárlás esetén általában az első lépés, hogy összehasonlítjuk a kereskedők árait, és a hozzánk legközelebb eső helyen megrendeljük a legolcsóbb ablakokat. De mit is veszünk tulajdonképpen? Milyen szerkezetek vannak? Miért fontos ez nekünk?

A műanyag ablak esetében a szerkezet egyet jelent a légkamra kiosztással. Azaz a légkamrák száma az ablak szerkezetben. Minnél több légkamra van, annál jobb lesz a hőszigetelése a nyílászárónak, hiszen a rekeszelt szerkezetek jobban szigetelnek.

A legegyszerűbb kivitel a 3 légkamrás ablak, ennél kevesebb légkamraszámmal nem is találkozunk. Ezek a legelterjedtebb típusok, hiszen árban a legkedvezőbbek, és alapvetően kielégítenek minden igényt még a 2 rétegű alap üvegezéssel együtt is.

Azonban ha ennél többre vágyunk és hosszútávon kevesebbet akarunk költeni a fűtésre, válasszunk inkább az 5 légkamrás, illetve a még jobban szigetelő 6, vagy akár 7 (!) légkamrás ablakot. A 7 légkamrás ablakok már a passziv hazakhoz is ajánlott termékek, olyannyira jó a hőszigetelési képességük.

Homlokzati nyílászárók cseréje

2010. február 1-jétől a homlokzati nyílászárók esetében nem csak erősen ajánlott, de kötelező CE minősítésű ajtókat, ablakokat, kapukat beépíteni.
Ha tehát olyan átalakítást, felújítást végzünk, végeztetünk, amelyet engedélyeztetni kell, mindenképpen érdemes az új minősítéssel rendelkező nyílászárókat alkalmazni.
A beépítendő nyílászáró alapanyaga másodlagos, inkább ízlés kérdése, hiszen mind az alumínium, mind a műanyag, mind a fa nyílászárók esetében kialakítható olyan konstrukció és technológia, amely a legszigorúbb műszaki követelményeknek is megfelel.
A jogszabály egyelőre csak a homlokzati nyílászárók beépítésére, cseréjére vonatkozik, de vélhetően előbb-utóbb valamennyi, az épületben alkalmazott nyílászáróra vonatkozni fog.
A jogszabály célja – az Európai Unió jogharmonizációs előírásaival összhangban – hogy az EU-tagállamok területén belül egységes termékminősítési rendszer legyen alkalmazható, s a termékek minősítését elegendő legyen a gyártó országában elvégeztetni. A másik, inkább elvi, mint közvetlen hasznossági szempont az energiafelhasználás csökkentése, a környezett kímélése.

A CE minősítéshez szükséges ÉMI vizsgálatok szempontjai:

  • A teherviselő képesség
  • A hőátbocsátási tényező (Uw)
  • A léghangszigetelés (dB)
  • A szélállóság
  • A vízzárás
  • A légzárás

Az EU-direktíva nem érinti az egyes országokban érvényes építési előírásokat, szabályokat, kizárólag a termékek minősítésére vonatkozik.

A nyílászáró-cserékénél bátran tervezhetünk a korszerű technológia vívmányait felhasználva, hiszen ezek egyszerűbbé, kényelmesebbé teszik mindennapjainkat, s csak egyszer kell megvenni őket.

Ilyenek a különböző fóliák, amelyek az ablak vagy ajtó üvegére felhelyezve kívül tartják a káros UV-sugarakat, más típusuk beengedi a sugárzó hőt, de kifelé nem, ismét más csoportjuk pedig a nyílászáró biztonságát fokozza.

Ha van rá hely és lehetőség, érdemes mechanikai árnyékolást/védelmet is biztosítani az ablakoknak, azaz zsalugátereket vagy más árnyékolókat felszereltetni. A zsalugáter nem csak mechanikai károsodástól védi az ablaküveget, de a hőszigetelést, a páraszigetelést, hangszigetelést is kedvezően befolyásolja.

A régi, korszerűtlen nyílászárók cseréjével akár 30-40 % energiát – és költséget – is megtakaríthatunk.

További információ a Fa nyílászárók oldalon

Ki építse be a nyílászárót?

Ha új házat építünk akkor a kőműves fel fogja ajánlani hogy ő majd beépíti az ablakokat és az ajtókat. De biztos jó megoldás ez?  A nyílászáró beépítés egy külön szakma, olyan mint ha a szobafestővel akarnánk villanyt szereltetni.

Érdemes megnézni, hogy a kőműves csinált-e már ilyet, ha csinált akkor az hogy néz ki, mert a nyílászáró beépítése igen kényes dolog.  Ha egy picit is nem áll vízszintbe, akkor már nem úgy fog működni ahogy azt előírják.  És hát ki szeretne a frissen felépült házába egy szoruló ajtót.  Nem is beszélve arról, hogy általában a gyártó akkor vállal garanciát az ablakokra, ha azt megfelelő szakember építi be.

Innentől kezdve rajtunk áll a döntés, hogy spórolunk a nyílászáró beépítésén, és elvész a garancia, vagy egy kicsit több pénzt költünk rá, és biztos azt a minőséget kapjuk amit elvárunk.