Műanyag ablak beépítése – tanácsok

Mint minden műanyag ablakot a Hofstadter műanyag ablakokat is be lehet utólag építeni. A Hofstadter műanyag ablakoknál általában meg van adva egy ideális beépítési érték, amivel elkerülhetjük a hőhídak keletkezését. Sőt, mi több, a Hofstadter műanyag ablakok termékei között, már a gyártási folyamatban igyekeztek kiküszöbölni a hőhídak keletkezését, ezzel is megkönnyítve a beépítést.

Ahhoz azonban, hogy a Hofstadter műanyag ablakokat szakszerűen építsük/építtessük be, szükséges, a régi ablak hasonlóan szakszerű eltávolítása, és a beépítéskor használt segédanyagok minősége. Csak bevizsgált, minőségi termékek használata az ideális. S, nem utolsó sorban az olyan szakember kiválasztása, akinek speciálisan a Hofstadter műanyag ablakok cseréjének terén is gyakorlata és kiváló tapasztalata van. A Hofstadter műanyag ablakok beépítéséhez érdemes olyan szakember gárdát választani, akik a járulékos munkákat is elvégzik, mint a régi ablak elszállítása, valamint az utólagos munkák elvégzése, esetleg a nyílászáró kiegészítők felszerelése. Amennyiben nem a megfelelő szakembert választjuk, könnyen elveszhet az a sok éves Hofstadter minőség, amit azért teremtett meg a gyártó, hogy mindenki megtapasztalhassa a kiváló hang –és hőszigetelési tulajdonságokat, a kényelmesebb otthon, és környezet összhangját.

Ablakcsere a lakótelepen

A konyhaablak cseréjének sikerén felbuzdulva nekiálltunk a szobai ablak cseréjének is. Egy elöregedett fa kétszárnyú ablak volt a kisszobában. Az ablak mérete 150 x 150. Először is be kellett szerezni (azaz venni)  egy ablakot, a legolcsóbb megoldás mellett döntöttünk ami 30 és 40e között mozog ma a piacon, ez egy 5 légkamrás műanyag ablak.

ablakcsere

Most csak magát at ablakcserét írom le, a párkányozás és a rések eltakarása később következik.

A régi ablak kiszedése:

1. Első lépésként kiszedtük a régi párkányokat.
2. Levettük az ablakszárnyakat, ezután jött az ablak takaróléceinek eltávolítása. Leszedtük a régi takaróléceket, ügyelve, hogy a tapétát ne tépje fel, ehhez egy olfakéssel meg lett vágva a tapéta és a takaróléc találkozása.

ablakcsere

3. Most már hozzáfértünk a régi ablak rögzítőcsavarjaihoz amiket kicsavaroztunk és kifordítottunk a helyéből.
4. A középső tokot átvágtuk és kiszedtük. Ezután a jobb oldali tokot vágtuk meg, majd módszeresen, a pajszerral rásegítve ki lett emelve a teljes régi tok.
5. végül a régi purhab eltávolítása következett és egy kis takarítás.

Az új ablak berakása.

1. Először az új ablakkeretből kiemeltük magát az ablakot.
2. Felcsavaroztuk a rögzítő vasakat
3. Beemeltük az ablakkeretet a helyére
4. Beállítottuk az ablakkeretet: vizszintes szintezés (2 db éket helyeztünk alulra a megfelelő magasság eléréséhez), függőleges szintezés és egyenletes beállítás a falsíkhoz.

ablakcsere szintezés

5. Bejelöltük a beépítő vasak furatainak helyét, kifúrtuk és rögzítettük, közben ügyelve, hogy a síkok megmaradjanak.
6. Ezután körbeékeltük az ablakot, igy az teljesen a helyén volt mozdulatlanul.
7. Púrhabbal körbefújtuk.
8. Beemeltük az ablakot a keretbe és becsuktuk.
9. Az ablakkilincs felszerelése és a takaró műanyagok felhelyezése következett a végén.

ablakcsere

Ezzel készen is volt az ablakcsere, amely kb. 1 órát vett igénybe.

Amire az ablakcseréhez szükség volt az ablakon kívül:

– beépítő készlet (ez 4-6 db fémlemez, csavarokkal együtt)
– ékek
– púrhab (1 flakon)
– kézifűrész, vagy dekopír fűrész a bontáshoz
– pajszer szintén a bontáshoz
– vízmérték az ablak beállításához
– pneumutikus fúró a betonba történő fúráshoz
– akos csavarhúzo, a bontáshoz és a beépítéshez egyaránt.
– normál csavarhúzók, olfa kés és természetesen mérőszalag.

Ablakcsere lakótelepen

Műanyag ablakcsere folyamata egy lakótelepi lakásban. A régi fa nyílászáró bontása után a műanyag ablak beépítése, valamint a meglévő rolók visszahelyezése.

Megnézhetjük a teljes ablakcsere folyamatát a bontástól a beépítésig (rögzítés, külső ablakpárkány feltétele)

Műanyag nyílászáró szerkezetek

Műanyag nyílászáró vásárlás esetén általában az első lépés, hogy összehasonlítjuk a kereskedők árait, és a hozzánk legközelebb eső helyen megrendeljük a legolcsóbb ablakokat. De mit is veszünk tulajdonképpen? Milyen szerkezetek vannak? Miért fontos ez nekünk?

A műanyag ablak esetében a szerkezet egyet jelent a légkamra kiosztással. Azaz a légkamrák száma az ablak szerkezetben. Minnél több légkamra van, annál jobb lesz a hőszigetelése a nyílászárónak, hiszen a rekeszelt szerkezetek jobban szigetelnek.

A legegyszerűbb kivitel a 3 légkamrás ablak, ennél kevesebb légkamraszámmal nem is találkozunk. Ezek a legelterjedtebb típusok, hiszen árban a legkedvezőbbek, és alapvetően kielégítenek minden igényt még a 2 rétegű alap üvegezéssel együtt is.

Azonban ha ennél többre vágyunk és hosszútávon kevesebbet akarunk költeni a fűtésre, válasszunk inkább az 5 légkamrás, illetve a még jobban szigetelő 6, vagy akár 7 (!) légkamrás ablakot. A 7 légkamrás ablakok már a passziv hazakhoz is ajánlott termékek, olyannyira jó a hőszigetelési képességük.