A blokktokos dekorfóliás beltéri ajtó beépítése

A blokktokos dekorfóliás beltéri ajtó azért készült, mert általános probléma, hogy a kőművesek a régen használatos pallótokos vagy gerébtokos beltéri ajtóknak hagyják ki a falnyílásokat.

Az utólag szerelhető tokos dekorfóliás beltéri ajtóknak a beszereléséhez viszont szükség van egy úgynevezett fogadófalra. A blokktokos dekorfóliás beltéri ajtók pedig beépíthetők akár folyosóra is, vagy futófalhoz, mint a pallótokos vagy gerébtokos beltéri ajtók, mert nem kell hozzájuk fogadófal.

A blokktok egy 8cm beépítési mélységű dekorfóliás tok, melyet általában a válaszfal egyik síkjához építenek be, ahol széles takaróléccel (6cm-es) takarják a purhabhézagot, a túloldalon pedig vagy a festők élvédővel ráfordulnak az ajtó tokjára vagy saroktakarólécet (1,5×1,5cm-es) használunk.

Dekorfóliás beltéri ajtó beépítése

Az utólag szerelhető tokos dekorfóliás beltéri ajtók beszerelése a költözés előtti utolsó munkafázis. Beépítésük után maximum a festőre lehet szükség, ha a falak nem voltak egyenesek. Ilyenkor festhető akrillal vagy szilóval kihúzzák a tok és a fal közötti rést. Fontos tudni, hogy az utólag szerelhető tok beépíthetőségének elengedhetetlen feltétele a fogadófal megléte. Amennyiben erre nem figyeltek a válaszfalak létrehozásakor, akkor sajnos az utólag szerelhető tok nem építhető be, helyette pallótokos, gerébtokos vagy blokktokos ajtó lehet a megoldás.

A fogadófalnak legalább 5cm-esnek kell lenni, ha ennél kisebb, akkor a tokból vagy a tokborításból vágni kell. Az utólag szerelhető tok 6 elemből áll: 2db tokálló (1 zároldali, 1 pántoldali), 1db tokkereszt, 2db tokálló borítás, 1db tokkereszt borítás.